Ma leidsin paradiisi! Täiesti ebamaiselt imeline koht! Suure armastuse ja hoolega üles ehitatud ning hingega külalisteni toodud, võin isegi ausalt õelda, et ei tundnud kordagi end nii-öelda võõra külastajana vaid kui südamest ja siiralt oodatud pereliige!
Kogemus ja elamus mis jääb minuga kaasas käima igavesti!
GRILLMAJA-VÄLIKÖÖK
Tiigi kaldal kasvavate leppade all asub meie väike ja hubane grillmaja. Aastaringseks kasutamiseks mõledud majakeses on grill, suitsuahi, väike pliit, pott, pannid, veekeetja ja muud toiduvalmistamiseks tarvilikud esemed. Grillmaja on vee- ja tuulekindel, lisaks annab kuum grill mõnusat sooja ka külmemate ilmadega.
Toitu on võimalik valmistada ka õues lõkke kohal. Selle jaoks on meil olemas pada ja kolmjalg.
Kui aga olete tulemas suurema grupiga ja ei soovi ise toiduvalmistamisega tegeleda, siis tasub küsida lisainformatsiooni toitlustaja kohta. Toitlustust suurematele gruppidele pakub lähedal asuv Massu ait (matkaradapidi minnes kilomeetri kaugusel Indiaanikülast).
Mõned maitsvad ideed, mida oleme ise grillmajas järgi proovinud:
Suitsuliha - pea igas poes leidub tükike soolapeekoni, mis on suitsutamiseks täpselt ideaalse soolsuse ja suurusega.
Alustuseks tuleb grill lepapuudega soojaks kütta, seejärel liha ahju asetada ning siis hoida söega temperatuuri 80-100°C juures ligi 4 tundi. Suitsuse maitse saamiseks tuleb sütele aegajalt üks-kaks poolkuiva lepaalgu asetada. Halgudega liialdada ei maksa, tulemuseks võib olla järsk temperatuuri tõus - liha muutub kuivaks või mustaks (liigne kuumus ja suits). Gurmaanid võivad lepa asemel kasutada kirsioksa, saarepuud, õunapuud jmt. Soojast ahjust võetud suitsuliha sobib suurepäraselt kodus valmistatud leivaga.
Grillitud lõhe - alustuseks voltige lõhefilee fooliumisse (pealt lahti jätta) ja maitsestage soola ning kerge pipraga. Meie soovitus on kala puhul maitseaintega mitte liialdada, maitsestamiseks pigem kasutada sibulat, küüslauku, maitsevõid ja muid värskemaid aiaürte. Sidrunit soovitame lisada juba küpsenud kalale, vahetult enne söömist. Grillmise alguses lisatud sidrunimahl muudab liha maitse tuimaks ja mõrkjaks. Küpsetamise ajal võiks temperatuur olla ühtlaselt 100-120°C juures. Suitsuse meki saamiseks võib lisada ühe lepaalu. Olenevalt fileetüki suurusest ja ahju kuumusest võtab grillimine aega 40-60 minutit. Vahepeal tasub kala küpsust proovida, sest üleküpsetamine muudab kala kuivaks.
Samal meetodil saab valmistada ka muid kalaliike, näiteks latikat.
Fooliumis söekartulid - ajal, mil hõrk maitseelamus grilli all valmimas, võib ka kartulid fooliumisse mähkida. Suuremad kartulid tasub küpsemise kiirendamiseks poolitada. Kartuli võib enne fooliumisse asetamist pressitud küüslauguga kokku määrida. Fooliumit tasub panna 2-3 kihti. Seejärel asetada kartulid pooleks tunniks südele. Valminud kartul on parim kuumana tükikese või ja pealeraputatud soolaga.
Grillburger - Vaja läheb veisehakkliha, maitseaineid, burgerisaiu, punast sibulat, tomatit, hapukurki ja enda maitsele sobivaid kastmeid. Meie lemmikud on suitsune ketšup, pohlamoos ja magus tšillikaste. Burgerikotleti valmistamisel võib arvesatada, et 400g pakendist saab 3 paraja suurusega kotleti. Maitseainetest soovitame kotletisegusse lisada soola, musta pipart ja erinevaid ürdisegusid. Kotlet küpseb kiirelt ja hästi 180-200°C juures. Grillile asetatud kotlet pruunistub hetkega ja tahab üsna pea pööramist, et grillrestile mitte kinni jääda. Vastavalt maitse-eelistustele valmib kotlet 5-10 minuti jooksul. Ka burgerikukkel tasub hetkeks grillile asetada. Siinkohal tuleb olla eriti tähelepanelik, sest restile unustatud sai muutub hetkega mustaks ja söögikõlmbatuks. Taoliselt valmistatud burger on eriti mahlane ning kõige mugavam on seda süüa taldriku kohal õues.